آدرس اماکن دیدنی

آبشار رود فاریاب :

رودفاریاب روستایی است که آبشار رود فاریاب در آن قرار دارد. در همین مسیر ذکر شده حدود 15 کیلومتر نرسیده به تنگ ارم یعنی 30 کیلومتر بعد از دوراهی روستای رودفاریاب است. اگر از دوراهی به طرف تنگ ارم میایید اواسط روستای رودفاریاب سمت چپ یک فرعی است که تابلوی کوچکی هم وسط راه نصب کردن که روش نوشته آبشار. همین فرعی رو ادامه بدید پنج دقیقه بعد می رسید به آبشار.

تنگ فاریاب :

به محض خروج از رودفاریاب سمت راست فرعی جدا می شود که به سمت تنگ فاریاب می رود که مسیر خوب و راحتی است .بعد از ده کیلومتر هم به روستا و باغها و رودخونه و ... اون میرسید که هر جا دوس داشته باشید می تونین توقف کنید.

خیرک و شکرک :

توی همون مسیر اصلی بعد از مسیر فرعی تنگ فاریاب یه سرازیری هست که پایینش به سمت چپ فرعی داره که چنتا تابلو هم سر راهش نصب هس.(تابلو خیرک ، شکرک ،آبگرمو و ...)

این راه مسیر خیلی با صفا و قشنگی داره البته پیچ و سربالایی هم زباد داره

فک کنم حدود ده کیلومتر بعد به شکرک و باغ های زیبا و رودخونه همیشه پر آبش می رسید

بعد از پنج کیلومتر دیگه هم روستای خیرک قرار داره

تا روستای خیرک جاده اش آسفالته ولی برای رفتن به تنگ خیرک که ازهمشون جذابتر ولی مسیرش از همه سخت تره قبل از خیرک باید خاکی سمت چپ رو ادامه بدید که اولش خاکیش خوبه ولی بعضی جاهاش یکم سنگلاخه

سه چار کیلومتر که تو خاکیش پیش برید به جاهای خیلی خیلی باحالی میرسید که مطمینم از این مسیری که اومدید پشیمون نمیشید.

گور دختر و سد تنگ ارم :

به تنگ ارم که رسیدین یه فلکه اول شهر هس که اگه مسیرتونو مستقیم برید ، وارد شهر میشه . اگه فلکه رو دور بزنید و از مسیر کنار شهر رد بشید از کمربندی میگذره و از شهر خارج میشه. همینو ادامه بدید چار پنج کیلومتر جلوتر یه دو راهی هس که اگه مستقیم بری به سمت دهرود ، چهوک و ... میرید ولی برای رفتن به سمت گور دختر باید به سمت چپ برید.

سه چار کیلومتر که ادامه بدید سد تنگ ارم رو میبینید که سمت چپتون قرار داره و اگه توی نوروز رفته باشید مطمینا اطرافش شلوغه.

همین راه رو تا آخر که ادامه بدی حدود 30 کیلومتر بعدش میرسی به روستای پشت پر. تو مسیر از روستاهایی مثل مورد خیر و امام زاده میر احمد و ...میگذرید. انتهای مسیر، راه پر پیچ و خمی داره که شیب تندی هم به سمت بالا داره .پشت پر ارتفاعش از تنگ ارم و ... خیلی بالاتره و بخاطر همین خیلی خوش آب و هواست. اواخر مسیر یه دوراهی دیگه هست که اگه از راست برید به سمت کازرون و ... میره(البته مسیر خوبی برای رفتن به کازرون نیست) و اگه از سمت چپ برید به سمت روستای پشت پر میره.

پس از گذروندن روستا سمت چپ یه فرعی خاکی هست بدون هیچ تابلو و ...

پس حتما باید بپرسین تا بتونین گور دختر رو پیدا کنید.

 

سوک :

مسیر رفتن به سوک خاکی و پر پیچ و خم و خطرناک است و اصلا برای کسایی که آشنایی ندارن توصیه نمیشه

سعی کنید حتما یه نفر که با اونجا آشناس همراهتون باشه.

/ 2 نظر / 115 بازدید
نسل نو

باسلام خدمت شما شما فقط بخش ارم رو در دستور کار دارین؟ چون از دهرودین . پرجونک . کمه زرد . چهوک . دم دشت و ... مطلب ننوشتیه...

ح.یحیایی

سلام ممنون این کار بسیار جالبی است برای کسانی که بخواند برای مسافرت به تنگ ارو سفر کنند.تشکر